Únor 2012

Robinsonka

26. února 2012 v 17:32 | Lady Lucy |  Knihy
Dávám sem knihu, kterou zrovna čtu. Jmenuje se Robinsonka a je to moc pěkná, ale taky smutná knížka. Je o dívce, která se jmenuje Blažena, a ta jede o prázdninách na tábor. Na táboře ji však příjde telegram: Pošlete hned domů Blaženu Borovou, její maminka nebezpečně onemocněla. Blažena je vyděšená a rychle jede domů. Doma ji však potká neštěstí: Její maminka umřela. Nějáký čas trvá, než se alespoň trochu vzpamatuje. Po čase ji ale tatínek řekne, že maminka umřela při porodu Blaženina bratra. Jdou se na něho podívat do ústavu, ale Blažena zas tak nadšená není. Je to přece jen malé dítě a není s ním žádná zábava. Pomyšlení na odvahu a důvtip Robinsona Crusoe z její oblíbené knihy pomáhá Blaženě, aby se vypořádala se starostmi všedního dne od obyčejného úklidu až k problematickému vaření.

Text jsem vymýšlela sama! NEKOPÍROVAT!!!


Teorie Velkého Třesku

24. února 2012 v 19:11 | Lady Lucy |  Seriály
Znáte??Já ten seriál prostě miluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andulka Vlnkovaná

23. února 2012 v 19:53 | Lady Lucy |  Andulky
Andulka vlnkovaná (Melopsittacus undulatus), původní český název papoušek vlnkovaný, je malý papoušek původem z Austrálie. Díky svojí hravé roztomilé povaze a krásnému zbarvení patří mezi nejoblíbenější chované papoušky. Latinské slovo "Melopsittacus" znamená "zpěvný papoušek", "undulatus" znamená "vlnkovaný". Je asi 20 cm velká, váží asi 30-40 gramů a dožívá se až 15 let.

Vědecká klasifikace

Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Podkmen:obratlovci (Vertebrata)
Třída:ptáci (Aves)
Řád:papoušci (Psittaciformes)
Čeleď:papouškovití (Psittacidae)
Podčeleď:papoušci (Psittacinae)
Rod:andulka (Melopsittacus)


Vyhledává zalesněné porosty blízko vodních toků. Najdeme ji i v travnaté savaně, suchých křovinatých oblastech i otevřených polopouštních biotopech. Za potravou létá i velké vzdálenosti.

Hnízdí v dutinách stromů, i ve skalních či zemních děrách. Samice snáší 4-6 vajec, sama je zahřívá, inkubace trvá 18 dní. Mláďata po 30 dnech opouštějí hnízdo. Po třech měsících přepeřují do šatstva dospělých ptáků.

Do Evropy andulky přivezl Gould již v roce 1840. Kolem roku 1850 se již s úspěchem v Evropě odchovávaly.

Chov v zajetí


Voliéra (klec): Pokud si chceme andulku ochočit, umístíme jí do menší klece. Pokud chceme odchovávat mladé, páru andulek stačí klec dlouhá 100 cm, do které umístíme hnízdní budku. Vhodnější je ale pro odchov zvolit letní venkovní voliéru a můžeme je chovat i po více párech společně. Do voliéry (klece) také umístíme misku s jemným pískem a dostatečně velkou misku pro pití a koupání.

Potrava: Směs drobnějších semen (proso, senegalské proso, loupaný i neloupaný oves). Semena dáváme ptákům nejen suchá, ale i močená a naklíčená. Přidáváme zeleninu, ovoce a další zelené krmivo (mrkev, jablko, travní klásky a semena). V době krmení mláďat přidáváme míchanici z nastrouhaných natvrdo uvařených vajec, nastrouhané mrkve a strouhanky, můžeme přidat vitamíny určené pro ptáky.


Odchov: Ve voliéře umístíme hnízdní budky 15×15×25 cm s vletovým otvorem 5 cm, mohou být ležaté i stojaté. Samička snáší 3-12 vajec, snáší je obden a od začátku na nich sedí. První mládě se líhne po 17-18 dnech. Mezi staršími a mladšími mláďaty jsou velké velikostní rozdíly. Za sezónu necháme ptáky hnízdit maximálně třikrát, pak jim odebereme z voliéry hnízdní budky. Příliš časté hnízdění totiž samičku vyčerpává.

Zdroj:www.budgie.estranky.cz

Roztomilá štěňátka

20. února 2012 v 15:16 | Lady Lucy |  Psi
Ahoj. Promiňte, že jsem tady dlouho nebyla ale neměla jsem moc času kvůli škole. Doufám, že vám to vynahradím těmihle roztomilými obrázky. Když jsem je viděla, hned jsem je tady musela dát. Jaký obrázek se vám líbí nejvíc?? To je dnešní otazka na kterou můžete odpovědět!Smějící se Mě se líbí všechny. Nemůžu se rozhodnout. Usmívající se

Český Teplokrevník

18. února 2012 v 10:20 | Lady Lucy |  Koně
Dnes sem dávám info o mém nej plemenu: českém teplokrevníkovi. České teplokrevníky mám ráda taky proto, protože jím je Union. Taky je to jedno z nejznámějších plemen takže ho tady musím dát. Usmívající se

Modlitba koně

15. února 2012 v 15:34 | Lady Lucy |  Videa
Dávám sem video o koních a zároveň je tam i modlitba koně. Vždy se mi strašně líbila. Jinak včerejší vystoupení bylo super až na ten konec. Jo a promiňte že jsem včera neoběhla ikdyž jsem to psala ale vypadl nám internet, jak schválně. Takže teď už jdu oběhnout a vy si mezitím pusťte to video. Mrkající

Není čas.........

14. února 2012 v 15:15 | Lady Lucy |  About me and blog
Ahojte. Omlouvám se ale dnes nemám čas přidat nějáký větší článeček. Chcete vědět důvod?? Řekla bych že jsem vám asi nenapsala, že kromě koní je moje druhá (sice menší) záliba tančení. Vždycky jsem měla ráda disco hudbu a vždycky jsem si přála na ni tančit. Takže jestli jste to nevěděli tak teď už to víte! Smějící se No a dneska máme vystoupení na valentýnském večírku a zároveň je moje první. Tančíme tam i s kámoškou duo takže bych ji to nerada pokazila. Takže se chci nato připravit tak doufám, že mě chápete. Jinak na koně do své oblíbené stáje teď nejedu což mě fakt dost naštvalo protože tuto sobotu máme trénink a příští sobotu máme soutěž. A my tam můžeme chodit jenom v soboty takže dost blbé no......Ale 3.3 tam určo půjdem takže sem přidám fotečky mého milovaného Uníska. A abyste alespoň věděli, jak vypadá, dávám sem foto. Jsem tam i já jak ho vedu. No nic, jdu oběhnout a pak se půjdu chystat. Ale zítra určo přidám větší, nebojte. Mrkající
Unísek ze stáje Prstná. My love, love, love.......

Horse Eventing

12. února 2012 v 12:05 | Lady Lucy |  Hry
Dávám sem velmi dobrou online hru horse eventing. Na začátku si vyberete koně a jeho doplňky a pak máte tři disciplíny: parkůr, drezůra a cross country. Je to pořád těšší a těšší ale ta hra opravdu stojí za to. Hru si můžete zahrát Zde. Hodně štěstí.
Horse Eventing
Zdroj obrázků: www.herni.cz

Křeček Roborovský

11. února 2012 v 14:51 | Lady Lucy |  Křečci
Dávám sem info o křečkovi roborovském. Jestli budu mít štěstí, dostanu ho na narozeniny a chtěla bych samečka protože moje kámoška má samičku a možná by byli mláďátka. Jestli ho dostanu, určo sem dám fotečky.

Star Shine Legacy

10. února 2012 v 11:15 | Lady Lucy |  Hry
První, co bych tady chtěla dát, je má nejoblíbenější PC hra o koních: Star Shine Legacy. Je to hra s dobrou grafikou a je zajímavá, co se týče děje. Hra je o čtyřech dívkách: Alex, Lise, Lindě a Anne. Jsou to nejlepší kamarádky a všechny mají společnou jednu věc: milujou koně. Alex má koně Tin-cana, Lisa má Starshina, Linda má Meteora a Anne má Concorda. Nejsou to ale normální dívky. Jsou to dívky s různými schopnostmi. Jejich schopnosti slouží většinou k záchraně lidstva. Linda má dar vidět minulost a budoucnost, Anne může otevírat bránu do Pandorie nebo něco takového. Smějící se Lisa umí životy dávat(léčí koně) a Alex umí životy brát. Umí mentální útok takže není moc dobré si s ní začínat. Jsou to prostě duchové na koních. Tato hra má čtyři díly jako Star stable. Jestli si chcete díly star shine legacy stáhnout, klikněte Zde a stahujte. Rozhodně doporučuji a dávám 10 bodů této hře. Akorát že na to, aby jste to mohly hrát potřebujete Power Iso což je virtuální mechanika. Power Iso se stahuje zde. Myslím, že sami příjdete na to, jak se to dělá.